Eerste landelijke G-honkbaldag een groot succes

Op 17 mei (Hemelvaartsdag) was het dan zo ver. De eerste landelijke G-honkbaldag voor jeugd en senioren met (niet- rolstoelafhankelijke) beperkingen in Leusden. Georganiseerd door Welzijn Leusden, samen met The Red Caps en de combinatiefunctionarissen van Leusden. Nadat de eerste bal geworpen was door wethouder Jansma streden 7 teams, vanuit heel het land, om de 'Rinus Paardekooper Beker'.
Rinus Paardekooper was de man die het G-honkbal bij de KNBSB gestalte heeft gegeven. Het motto bij G-honkbal is “plezier” en de prijs was dan ook niet voor de winnaar maar voor een sportief opvallend team. De prijs werd niet door een maar door twee teams gewonnen, namelijk Volewijckers 1 en 2 uit Amsterdam. De spelers van deze teams waren zo sportief bezig ten opzichte van elkaar maar ook zeker naar de tegenstander toe. Zij moedigden werkelijk iedereen aan en maakten er een feest van.
Er waren naast de senioren teams, ook twee jeugdteams aanwezig. Een daarvan was het team van The Red Caps. Deze jongens en meisjes speelden voor de tweede keer honkbal en deden dat vol enthousiasme. Er werden volop punten gescoord en zelfs homeruns geslagen. Ook de andere deelnemende teams hadden plezier en wisten de nodige punten binnen te slepen door de ballen een eind weg te slaan en hard te rennen van honk naar honk. Na afloop kregen alle deelnemers een mooie medaille als aandenken uitgereikt door Karen Vroonhof van de Koninklijke Nederlandse honk- en softbalbond. Zij sloot af met de woorden: “het was een onvergetelijke dag”.
Dim lights Embed Embed this video on your site






