Pioniers klimmen naar tweede plaats
In zes dagen tijd moesten door de slechte weersomstandigheden zeven wedstrijden in de honkbal hoofdklasse worden afgelast. Tussen de regenbuien door klom Vaessen Pioniers in het klassement op van de vierde naar de tweede plaats. Sparta/Feyenoord boekte dinsdagavond succes met zijn tweede overwinning van het seizoen.
Terwijl L&D Amsterdam de Nederlandse eer in San Marino met verve verdedigde en voor de derde keer in de clubgeschiedenis kwalificatie afdwong voor de Final Four, stond voor zes andere hoofdklasseteams een drieluik in de reguliere competitie op het programma. Zes dagen later is voor vier van deze teams de serie nog altijd niet voorbij. Regen was opnieuw de grote spelbreker in de hoofdklasse. Donderdag en zondag moesten vrijwel alle wedstrijden worden afgelast. Maandag werden ook de inhaalwedstrijden geschrapt.
De weergoden waren afgelopen dagen de honkballers van Vaessen Pioniers en Mr.Cocker HCAW het gunstigste gezind. De twee teams konden wel hun volledige serie afwerken. Dat leverde een belangrijke sweep op voor de Hoofddorpse honkballers van Robert Klaver. Op zaterdag (2-3), zondag (3-0) en dinsdagavond (17-7) werd de volle buit tegen HCAW in de wacht gesleept.
In het weekeinde gebeurde dit vanaf de heuvel. Zaterdag stond pitcher Joey Evans (foto) in zeven van zijn acht innings geen enkele loper toe op de honken, een dag later stond Mika de Lincel in de door regen tot vijf innings verkorte wedstrijd zelfs geen enkele honkslag toe. Dinsdagavond liet Pioniers de knuppels spreken. In acht innings werd door middel van zeventien hits een 17-7 overwinning bij elkaar geslagen.
Belangrijke tweehonkslagen
Vaessen Pioniers is door deze drie zeges van de vierde naar de tweede plaats in het klassement opgeklommen. De Hoofddorpse ploeg profiteerde daarbij van het feit dat DOOR Neptunus in verband met Europa Cup-verplichtingen niet in actie kwam. Ook UVV hielp een handje. De honkballers uit Utrecht versloegen zaterdag door vijf honkslagen en drie punten in de achtste inning Corendon Kinheim met 3-5 om voor Pioniers de weg vrij te maken naar de derde positie.
Zelf had UVV de kans om op zijn beurt ook Corendon Kinheim in het klassement in te halen. Twee belangrijke tweehonkslagen van Bryan Engelhardt (foto), waar tweemaal op kon worden gescoord en een tweepunten-homerun van Ramiro Balentina voorkwamen echter dinsdagavond dat de Haarlemse honkballers uit de top vier duikelden. Kinheim won met 3-4 van UVV en bouwde opnieuw een marge van drie punten met de nummer vijf op.
Tijdslimiet
AamigoO AdoLakers werd na Vaessen Pioniers het tweede team in de hoofdklasse, die een plaats wist te klimmen. De Haagse ploeg versloeg zaterdag Sparta/Feyenoord met 2-3 om de zesde plaats in handen te krijgen. Rechtsvelder Philip Ortez sloeg vijf honkslagen in evenzoveel slagbeurten en luidde de zege voor zijn ploeg in. Pitcher TJ Macy (10-5-4-3) kreeg de winst op zijn naam.
Drie dagen later ging de Haagse ploeg echter onderuit tegen de hekkensluiter. Sparta/Feyenoord scoorde vijfmaal in de eerste inning, maar moest wachten tot de zesde inning voordat de winst met 6-7 kon worden binnengehaald. Het was nog maar de tweede zege van het seizoen voor de club uit de Rotterdamse Beverwaard. De wedstrijd moest in verband met de in de hoofdklasse geldende tijdslimiet voor avondwedstrijden na zes innings worden beëindigd.
Tekst: Rogier van Zon
Lees meer op http://www.honkbalsite.com
Foto Bryan Engelhardt van Rob Jelsma kijk voor meer foto's op www.robjelsma.nl






